Menu
 • Napsal Metodika
 • Kategorie: Knihy, DVD

Diáře 2013/2014

Vážená kolegyně, kolego!

Český volejbalový svaz připravil pro trenéry všech družstev diáře 2013/14.

Nyní dochází k jejich distribuci. Jedinou relevantní adresou každého družstva je odpovědná/kontaktní osoba (z VISu).
V každém kraji je zřízeno minimálně jedno distribuční místo, kde je možné si diáře zdarma vyzvednout.
Vyzvedněte si prosím diáře co nejdříve na uvedených místech:

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Knihovna volejbalového trenéra – 2.díl- Miloslav Ejem, Csc: Volejbal

Vážení čtenáři,

dnes Vám představujeme 2. díl rubriky Knihovna volejbalového trenéra, tentokrát dílo pana Miloslava Ejema – Volejbal: Průpravná a herní cvičení.

Pod nesmírně zajímavým rozhovorem s panem Ejemem, nejenom o vzniku této knihy, Vám přinášíme jeho osobní a profesní životopis a také zmíněnou knihu ke stažení.

Dále bych rád upozornil na fakt, že všechny knihy z této rubriky jsou volně k nahlédnutí také v archivu ČVS.

Příjemné a inspirativní čtení!      Štěpán Javůrek, koordinátor metodiky ČVS

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Knihovna volejbalového trenéra – 1. díl – Dr. Vladimír Hančík : Tréning vo volejbale

Vážení přátelé volejbalu!

Jak jsem již několikrát avizoval, jedním z dalších projektů, které bude metodický úsek ČVS pravidelně představovat na těchto stránkách, je tzv.

Knihovna volejbalového trenéra.

V rámci tohoto projektu bychom Vám rádi představili významné autory volejbalových metodických publikací  - a to jak současných, tak i těch, které svou kvalitou oslovují celé generace čtenářů. Zároveň Vám vždy nabídneme jedno z děl těchto autorů ve formátu PDF ke stažení, aby se toto dílo mohlo stát součástí Vaší volejbalové knihovny.

Pojďme tedy společně poznávat významné metodické publikace o volejbale a vzdát hold těm, kteří se na jejich psaní podíleli!

Štěpán Javůrek, koordinátor metodiky ČVS

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Druhý díl knihy Průpravná a herní cvičení od Rostislava Hanzelky na světě

 Při vydání první knihy „Průpravná a herní cvičení“ jsem se zmínil, že začínám připravovat další díl, který bude obsahovat náročnější cvičení a hlavně větší počet cvičení.

Přiznám se, že jsem nepočítal s přípravou druhé knihy po dobu čtyř let, ale převedení množství jednotlivých cvičení do grafiky a spolu s textem cvičení, hlavně náročnost cvičení, si vyžádala obrovské množství hodin. Další zdržení vydání knihy nastalo v tiskárně při přepracování mé grafiky do programu, ve kterém se bude kniha tisknout.

 

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Kniha pod stromeček ...

Již jednou jsme avizovali, že vyšla kniha, která se snaží jít naproti volání trenérů na nižším stupni po jednoduchém výkladu základních postupů při volejbalovém učení. Kniha Volejbal - viděno třemi vyhovuje tomuto požadavku hned třikrát:

 1. Je psána formou rozhovoru a tomu odpovídá i živý jazyk.
 2. V knize je použito množství fotografií, které zprostředkují lepší pochopení některých detailů správné volejbalové techniky.
 3. Text je doplněn řadou schémat, která zachycují jednotlivá průpravná a herní cvičení (viz přiložený obrázek).

Na rozdíl od publikcí Volejbal 1 a Volejbal 2, byla tato kniha vydána nakladatelstvím Grada a Český volejbalový svaz podpořil vydání. Z tohoto důvodu není kniha prodávána na sekretariátu ČVS, jako dvě předchozí, ale přímo v knihkupectvích. To je i podstatná informace pro vás a přidávám následující odkaz: www.grada.cz/katalog/seznam/volejbal_5473/

Kniha je určena jak pro trenéry, tak pro rodiče dětí, které hrají volejbal, proto je vhodným dárkem pod stromeček.

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Vychází DVD: Přihrávka, s bonusem MS 2006

Jak bylo slíbeno, bylo dokončeno DVD přihrávka a zájemci si je mohou obstarat na základě objednávkového listu, kliknutím zde.

Volejbalová akademie ve spolupráci s ČVS připravila na vydání druhého DVD pode knihy Volejbal 1 (Haník a Lehnert, 2004). Po DVD útočný úder, které vyšlo loni, je to tentokrát přihrávka.

Ve srovnání s DVD "Útok" máme k dispozici kvalitnější videozáběry. Jednak jsme používali lepší techniku a jednak jsme většinu video-sekvencí točili pro potřebu DVD a nemuseli jsme tak často sahat do videoarchivu. Vzhledově zachováváme styl z posledního DVD: modrá - technika (ukázka 1), červená - chyby (ukázka 2), zelená - cvičení a průpravné hry (ukázka 3).
Novinkou je mluvený komentář, který doplňuje obraz.
MeÚ ČVS navíc přidává bonus DVD MS 2006, z něhož jsme uveřejnili několik ukázek ve videoseriálu "Moderní trendy světového mužského volejbalu".

DVD obdržíte do 14 dnů po objednání. Malé zpoždění je zapříčiněno délkou výroby nosičů DVD, kterou obstaravá externí profesionální firma.

V následujícím pracovním příkladu (video-ukázka) můžete nahlédnout na grafické zpracování DVD.

Cena za DVD (Přihrávka + bonus MS 2006) je 350 Kč.

Cena celé dosavadní kolekce (Útočný úder + Přihrávka + bonus MS 2006) je 600 Kč.

V Praze dne 7. 3. 2007

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Vychází DVD Přihrávka

Bylo dokončeno DVD přihrávka a zájemci si je mohou obstarat na základě objednávkového listu, kliknutím zde.

Stejně jako předcházející DVD, kopíruje i toto knihu Volejbal 1 (Haník, Lehnert 2004). Ve srovnání s DVD "Útok" máme k dispozici kvalitnější videozáběry. Jednak jsme používali lepší techniku a jednak jsme většinu video-sekvencí točili pro potřebu DVD a nemuseli jsme tak často sahat do videoarchivu. Vzhledově zachováváme styl z posledního DVD: modrá - technika (ukázka 1), červená - chyby (ukázka 2), zelená - cvičení a průpravné hry (ukázka 3).
Novinkou je mluvený komentář, který doplňuje obraz.

DVD obdržíte do 14 dnů po objednání. Malé zpoždění je zapříčiněno délkou výroby nosičů DVD, kterou obstaravá externí profesionální firma.

 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

DVD - Útok ve volejbalu

Po dlouhých přípravách právě vychází DVD Útok, sestavené podle knihy Volejbal 1 (Haník, Lehnert a kol., 2004). Obsahuje desítky metodických videoukázek, především ze světového volejbalu. Podává popis možných zdrojů chyb při provedení útočného úderu i postupy nácviku.
 
Startuje tím kolekce DVD, která budou věnována základním volejbalovým herním dovednostem. Dalším pokračováním řady bude DVD Přihrávka. Na DVD Útok je umístěna elektronická verze knihy Volejbal 1.
 
Cena: 250 Kč + poštovné.

 

 
 • Napsal Jiří Popelka
 • Kategorie: Knihy, DVD

Tréninkový deník

Deník trenéra volejbalu

- ve fyzické podobě byl tento deník již rozeslán na příslušné články (ZŠ, SCM, TCM, SG), které s ČVS spolupracují, či jsou jím metodicky řízeny.

Tréninkový deník je nejen evidenční ale i programový - a to zvláště - dokument. V tomto směru představuje jistým způsobem i prostředek řízení.