Menu
  • Kategorie: Profily osobností
  • Napsal Radek Krpač

Sandra Onderková, kapitánka VK Královo Pole Brno

dr083495Volejbalistky VK Královo Pole Brno se postaraly o velkou pohárovou senzaci, když ve středu porazily v Challenge Cupu jednoho z největších favoritů na zisk prvenství Lokomotiv Baku. Pětisetová bitva plná krásných výměn i zvratů se slušně zaplněné hale Na Vodové určitě líbala. Volejbalistky brněnského týmu jsou osobnostmi tohoto týdne, k rozhovoru jsem však mohl vybrat pouze jednu. S kapitánkou Sandrou Onderkovou jsem si povídal o vydařeném utkání, cílech v pohárech i v extralize.

Dobrý den Sandro, jak se hrálo s Baku?
Hrálo se super, takové zápasy se nehrají dnes a denně, proti hráčkám světových kvalit, domácí publikum vytvořilo vynikající atmosféru. Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, měli jsme v hlavách, že je soupeř favorit, hrály jsme bez zábran a soupeře jsme tím překvapili. Trenér na nás nevyvíjel žádný tlak, takže jsme si to šli užít. Náš cíl bylo, abychom byli Lokomotivu vyrovnaným soupeřem. Naším cílem bylo zisk setu a my získali celý zápas.

Kdy jste začali věřit, že by to mohlo dopadnout? Co bylo zlomovým bodem utkání?

Já jsem asi sama začala věřit až v tie breaku za stavu 13:10. Zlom v zápase žádný výrazný nebyl, že by soupeř byl během utkání horší nebo lepší. Spíš jsme zvládli se štěstím koncovku prvního setu, pak jsme mysleli, že nás soupeř ve druhém setu hladce přejede a ono se tak nestalo. Dalším faktorem, které ovlivnilo utkání, bylo zranění smečařky Gomez. Stalo se to postavení, kdy byla na síti a byla to koncovka v tiebreaku, na síti najednou mohli útočit pouze s Američankou Mecalf a to bylo na síle soupeřek znát.

Vynikající atmosféra v hale. Slyšel jsem od místních, že takovou ještě v Brně nezažili..
Před rokem jsme hráli s Baku a byla srovnatelná. Škoda, že taková atmosféra nebyla i v domácích extraligová zápasech. Doufám, že náš výkon naláká fanoušky i na ostatní extraligové zápasy.

Baku je přeci jen favoritem soutěže, v čem je jeho síla oproti ostatním týmům Challenge Cupu?
Určitě tam jsou reprezentantky a hráčky velkých jmen. Baku je známo tím, že tam chodí hodně kvalitních hráček. S jeho rozpočtem se náš klub nemůže rovnat. Jak výškově, tak i skokansky jsou na tom nejlépe ze všech soupeřů. Přesto jsme je dokázali týmovým výkonem, výbornou hrou v poli a servisem přehrát.

Když jste hrály v CEV Cupu s Mariborem, váš výkon nebyl tak dobrý. Proč to na začátku sezóny ještě nefungovalo? Přišli jste o účast v prestižnějším poháru..
Mně to hrozně mrzí, mrzelo mě to i po zápase. Maribor byl srovnatelný s ostatními týmy v Challenge Cupu, ale náš výkon nebyl tak dobrý. Už jsme odehráli kvalitní zápasy v Challenge Cupu a extralize a myslím si, že se zápas od zápasu zlepšujeme. Na konci minulé sezóny dost hráček odešlo, sehrávání s Terkou (Tobiášovou), která přišla na začátku sezóny a teď i s Pavlou Vincourovou je lepší. Chtělo to čas.

Jak tedy celkově hodnotíš vaše pohárové vystoupení v letošní sezóně?
Samozřejmě úspěšně. V minulé sezóny jsme ve čtvrtfinále hráli s Baku a prohráli jsme 3:2. Letos se uvidí, při nejhorším nás v případě porážky čeká zlatý set a tam se může stát cokoliv. A my jsme na zlaté sety zvyklé. V minulém roce jsme hrály zlatý set v Belgii, letos na Ukrajině a oba jsme vyhál, takže doufám, že naše vítězství nepřerušíme.

Kam máte namířeno, jaké jsou vaše cíle v poháru i v extralize?
V poháru výraznější cíle nebyli, ale protože máme dobře našlápnuto, tak by byla škoda toho nevyužít. To by byla taková třešnička na dortu. Soustředíme se na naši extraligu. Zítra hrajeme s Olympem, poté se Slavii a Olomoucí a ty zápasy jsou pro nás důležitější. Cíl je postupný a tím je třetí místo na konci druhé fáze a tím mít dobrou pozici pro čtvrtfinále extraligy.

Má se Olymp bát po takovém výkonu proti Baku?
Doufám že se Olymp bojí po středečním utkání. My jsme se na Olymp také připravovali, a když nám to půjde, doufám že urveme nějaký ten bodík.