Menu
  • Kategorie: Profily osobností
  • Napsal Krpač (překlad)

Nic mě nezajímá více než úspěch na olympiádě ... (Alexandr Volkov)

volkov1Jeden z nejlepších blokařů světa Alexander Volkov má za sebou vynikající sezónu. S reprezentací Ruska získal vítězství ve Světovém poháru, v dresu Zenitu Kazaň triumfoval v Champions League. „Saša” Volkov věří v úspěch ruského týmu i na olympijských hrách.

Sezóna byla nejen úspěšná, ale i náročná. Nadešel čas si od volejbalu na chvíli odpočinout?
V letošním roce se mi opravdu poprvé v kariéře stalo, že jsem měl možnost déle odpočívat. Nemyslel jsem vůbec na volejbal, na práci, bavil jsem se s kamarády o všech jiných věcech a bylo mně dobře. Teď se však vracím do tréninkového procesu a musím se plně oddat přípravě.

Vypadá, že jsi se pěkně opálil....


Tak to je pravda. Miluji moře a slunce. Jakmile se naskytla příležitost, utekl jsem do teplých krajin.

Nepřičichl jsi k beachvolejbalu?
Ani náhodou (smích). Samozřejmě, že byla příležitost si na písku zahrát, ale byl jsem na dovolené. Ne v práci.

Přemýslel jsi o olympijský hrách?
Samozřejmě, je to jeden z nejvýznamnějších momentů celé mé kariéry. Nic mě nezajímá víc než úspěch na olympiádě.

volkov2Možná narážíš na zdravotní problémy hráčů ve Sborné, ale v současné době má problémy pouze Taras Khtei. Ostatní jsou víceméně připraveni do hry...
Víceméně je to správné slovo. Všichni hráči mají jakési zranění, která se mohou v nejnevhodnější čas opět objevit. Budeme dělat vše proto, abychom tomu unikli.

První kolo Světové ligy hrálo Rusko bez svých největších hvězd. Nemá letošní Světová liga pro Rusko zásadní význam vzhledem k přípravě na olympijské hry?
Nezdá se mi, že by pro nás byla malá výzva. Máme teď v týmu přes dvacet hráčů, proto musíme účast na turnajích dobře organizovat a dát šanci všem hráčům. Myslím si, že Světová liga má pro nás stále stejný význam, jen se odehrává bezprostředně před olympijským turnajem.

Ve Světové lize nastoupíte proti Kubáncům, Srbům a Japoncům. Jak vidíš vaše soupeře? Víme například, že Srbové budou hrát bez Miljkoviče....
To je pravda, Srbové nebudou bez Miljkoviče tak silní. Kubáncům budou také chybět největší hvězdy. Vypadá to, že by to pro nás mohlo být jednodušší.

Z polštiny přeložil Radek Krpač

Zdroj: www.siatka.org.