Menu
  • Kategorie: Profily osobností
  • Napsal Krpač (překlad)

Každý od nás očekává olympijské zlato, říká Bruno Rezende

brunoBruno Mossa Rezende, známý jako „Bruno“, je nahrávačem brazilského národního týmu, jeho matka – Vera Mossa – hrála za národní tým na olympijských hrách 1980 v Moskvě, 1984 v Los Angeles a v roce 1988 v Soulu. Rezendeho otec není nikdo jiný než Bernardinho, stříbrný olympijský medailista z roku 1984 a současný kouč brazilské reprezentace. Proto má Bruno volejbal v žilách. 

Vyhrál jsi první titul v brazilské Super League v sezóně 2005/2006. Jaké to bylo vyhrát v devatenácti letech svůj první titul a k tomu se stát nejlepším nahrávačem soutěže?
Byl to krásné, něco, co jsem si nedokázal představit. Bylo to kouzelné.

Nyní jsi považován za jednoho z nejlepších světových nahrávačů, získal jsi pět domácích titulů a čtyřikrát jsi byl vyhlášen nejlepším nahrávačem soutěže. Co tě motivuje k další práci?
Chci se neustále zlepšovat, vím, že mohu být lepší. Vím o svých slabinách a chci na nich pracovat. To mě motivuje.

 

V minulém roce jsi chvíli působil v italské lize, za své výkony jsi byl kritizován. Řekni nám něco o této zkušenosti..
To byla pro mě velká zkušenost. To bylo poprvé, kdy jsem mohl hrát mimo Brazílii a vyzkoušet si novou soutěž. Měl jsem možnost poznat mnoho nových přátel a hráčů, kteří mě v krátkém čase pomohli v mém vývoji. Doufám, že se jednoho dne budu moci vrátit, a to zpět do Modeny!

Chtěl bys v budoucnosti zkusit hrát i v jiných zahraničních ligách, například v Rusku?
To by záleželo na týmu a na jeho možnostech. V Brazílii máme nyní velmi kvalitní soutěž s vynikajícími hráči. Ale já věřím, že se jednou v pravý čas dostanu do zahraničí.

brezendeA jaké má cíle brazilská reprezentace v roce 2012?
Bez pochyby je to zisk zlatých medailí na olympiádě v Londýně. Vím, že to bude těžké. Mnoho zemí může získat zlato, ale je to náš cíl. Máme schopnosti, které nám dávají naději v to, že ostatní země budou za námi. Každý od nás čeká zlato a my o něho budeme velmi tvrdě bojovat.

Je to těžké být trénován vlastním otcem?
Dnes už je to jednoduché, ale na začátku to bylo složité, protože ode mne vyžadoval více než od ostatních a já jsem nerozuměl proč. Ale s časem i s úspěchy se to srovnalo a já se od něho mnoho učím. Je mým potěšením být trénován jedním z nejlepších trenérů na světě.

Které hráče mimo Brazílii obdivuješ?
v minulosti to byl Kiraly (USA), Giani (ITA), Blange (HOL). A v současnosti to je Ball (USA), Simon (CUB), Dennis (CUB), Juantorena (CUB) a De Cecco (ARG).

Kdybys byl bůh a mohl udělat cokoliv, co bys udělal pro popularitu volejbalu ve světě?
Založil byl volejbalový televizní kanál, který by přenášel zápasy nejlepších zahraničních lig a soutěží na reprezentační úrovni.

Děkuji za rozhovor                            

Z angličtiny přeložil Radek Krpač

Zdroj: www.volleycountry.com