Menu
  • Kategorie: Profily osobností
  • Napsal Radek Krpač

Chci na olympiádu ... (David Konečný)

david_konecnyV sobotu bude v Brně vyhlášena anketa Volejbalista sezóny 2011/2012. Mezi tři nejlepší volejbalisty České republiky patří také hráč francouzského VB Tours David Konečný. S Davidem jsem se setkal na soustředění národního týmu v Nymburce, povídali jsme si o nominaci, skončené klubové sezóně a dalším působení u národního týmu. Osobností týdne je tedy diagonální hráč české reprezentace David Konečný.

Davide, gratulace k nominaci v kategorii nejlepší volejbalista. Jak ses o nominaci dozvěděl? Co pro tebe nominace mezi tři nejlepší volejbalisty České republiky znamená?
Tu zprávu mi sdělil manažer národního týmu Milan Fortuník. Spíše mi sdělil, že si mám vzít sváteční oděv, že jsme já, Drobek (David Konečný) a Cyrda (Lukáš Ticháček)byli nominováni mezi tři nejlepší volejbalisty roku. Mám z toho radost, protože jsem měl úspěšnou sezónu a je vidět že přestože hrajeme v Evropě, tak nás lidé sledují. Je to ocenění mé práce, které si velmi vážím.

Nominace přišla jistě díky tvým úspěchům v dresu Tours. Kterého úspěchu letošní sezóny si vážíš nejvíce?
Letošní sezóna se mně osobně velmi podařila. Pod novým trenérem se mi hrálo dobře, sezóna gradovala, dostali jsme se do finále, získali titul a já byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a nejlepším diagonálním hráčem francouzské ligy.

Kdo má největší zásluhy na tvých úspěších? Komu bys rád touto cestou poděkoval?
Určitě lidem, kteří mě podporují. V prvé řadě mé přítelkyni Elišce, mým rodičům, kteří – ač volejbal nikdy nehráli – mě v tom, co dělám, velmi podporují. Nechtěl bych zapomenout ani na spoluhráče a vedení klubu Tours, kteří nám vytváří velmi dobré podmínky k naší práci.

konecny-davidCo dělá Tours výjimečným klubem?
Tours byla moje první zahraniční zkušenost, vydržel jsem tam čtyři roky a zatím nemám důvody něco měnit. Klub nám zajišťuje veškeré materiální podmínky, bydlíme v pěkných domech, máme pěkná auta, staráme se pouze o stravu. Jelikož jsem v Tours spokojen a jsem líný se stěhovat, plánuju další budoucnost v Tours.

Ke klubovým úspěchům bys určitě rád přidal i úspěch české reprezentace. To se však zatím příliš nedaří…
Chci si vybojovat účast na olympiádě v kvalifikaci a dále zapracovávat nové kluky do týmu. Rád bych jim pomohl, nějaké zkušenosti z nároďáku už mám. Samozřejmě že hlavním cílem letošního roku je postup na evropský šampionát a já věřím, že postoupíme.

Díky za rozhovor

Radek Krpač