Menu
  • Kategorie: Beachvolejbal
  • Napsal Krpač (překlad)

Misty May-Treanor s Kerry Walsh porazily celý svět a loučí se ...

ajx6cw3qnausyqpmhvvbNa konci zlaté noci plné objetí, polibků a vzpomínkových fotek ztratily Misty May Treanor a Kerry Walsh půdu pod nohami. Pod provizorními tribunami beachvolejbalové arény na Horse Guards Parade se hvězdy světového formátu po zisku třetího zlata bavily s novináři o své budoucnosti, ti kteří si počkali, se dozvěděly důležitou novinu.

Po zisku třech zlatých olympijských medailí v řadě a mnoha úspěších ve Světové sérii skončila v centru Londýna éra dvou hráček, na kterou bude beachvolejbalový svět ještě dlouho vzpomínat. Olympijské finále bylo to jejich posledním společným zápasem, May Treanor má dost světa plného cestování a obhajování titulů. „Chci být pravou manželkou a chci se věnovat rodině,“ říká 35 letá Misty. Kerry Walsh si musí pro nadcházející sezónu hledat novou partnerku.

 

Přestože se Kerry Walsh hned po finálovém utkání vyjádřila, že by na příští olympiádě v Riu de Janeiru nastoupila po boku April Ross, její pozornost se stále ubírala na ženu, které její synové Joseph a Sundance neřeknou jinak než „tetička želva“. „Bylo to jedenáct bláznivých let a já jsem Misty vděčná za to, že to se mnou všechno absolvovala a že mou bláznivost akceptovala,“ řekla po utkání dojatá Kerry Walsh. Přitom je Walsh hlavním důvodem, proč má May-Treanor dost života s kufry. Právě Kerry Walsh ukázala Misty, jak stresující může být život beachvolejbalistky, která tahá své dva syny po turnajích. A to May Treanor nechce.

Přitom mohla kariéra úspěšné dvojice skončit brzy, než by se dalo čekat. Po vítězství v Pekingu se May-Treanor zúčastnila soutěže „Hvězdy tančí“ a při zkouškách si přetrhla Achillovu šlachu. Skoro jeden rok trvalo Misty než se opět objevila v písku. Walsh nezahálela, splnila si svůj rodinný sen a na svět přivedla dva syny.

Ale hlad po úspěchu obou kalifornských dívek byl příliš silný. Vrátily se a v Londýně opět zvítězily. May Treanor s Walsh odchází z olympijských kolbišť neporaženy. 21 vítězství, poměr setů 43:1. Poslední vítězství bylo dvojitým dárkem Misty pro Kerry. Na rozloučenou a k narozeninám. „Nevěděla jsem, co jiného bych ji měla darovat než zloutou medaili,“ říká suverénně Místy May Treanor.

Z němčiny přeložil Radek Krpač

Zdroj: www.volleyball-verband.de