Menu
  • Kategorie: Beachvolejbal
  • Napsal Michal Palinek

Britové v Praze

Tento týden byli v Praze na přípravném kempu beach volejbalisté z Velké Británie. Je to tým, který má jistou účast na OH 2012 v Londýně jako domácí. Každý tento výběr má vždy dostatek peněz na přípravu(jen si vezměte čínské týmy, které nikdo moc neznal a ony se během 4 let vypracovaly na top úroveň). Británie má jednu velkou nevýhodu. Není to volejbalová země a tak si troufnu tvrdit, že díru do světa na OH neudělají. Smělá myšlenka, ale naznačím proč... Přijel s nimi jejich Headcoach Matt Grinlaubs, australský olympijský reprezentant a kamarád, který mě o jejich stavu informoval. Byly to zajímavé věci... Dostal se na pozici po německém hráči (současném trenérovi mládeže Jorgu Ahmannovi, 3. na OH v Sydney), který se nedomluvil s britskou federací. Britské olympijské týmy kočují v tomto období po halách v Evropě a vlastně jezdí za konkurencí, protože nemají v celé Anglii zastřešenou halu. Je to dost velký problém, myslím. Začali pracovat s několika dvojicemi, ze nichž se vystříbřily dvě mužské a dvě ženské. V současné době však pracuje jen jeden mužský pár, což je Miedzybrodski a Weaver. Uvidíme je na otevřeném halovém mistrovství první neděli v březnu, takže diváci si udělají obrázek sami.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Tento týden byli v Praze na přípravném kempu beach volejbalisté z Velké Británie. Je to tým, který má jistou účast na OH 2012 v Londýně jako domácí. Každý tento výběr má vždy dostatek peněz na přípravu(jen si vezměte čínské týmy, které nikdo moc neznal a ony se během 4 let vypracovaly na top úroveň). Británie má jednu velkou nevýhodu. Není to volejbalová země a tak si troufnu tvrdit, že díru do světa na OH neudělají. Smělá myšlenka, ale naznačím proč...
Přijel s nimi jejich Headcoach Matt Grinlaubs, australský olympijský reprezentant a kamarád, který mě o jejich stavu informoval. Byly to zajímavé věci... Dostal se na pozici po německém hráči (současném trenérovi mládeže Jorgu Ahmannovi, 3. na OH v Sydney), který se nedomluvil s britskou federací. Britské olympijské týmy kočují v tomto období po halách v Evropě a vlastně jezdí za konkurencí, protože nemají v celé Anglii zastřešenou halu. Je to dost velký problém, myslím. Začali pracovat s několika dvojicemi, ze nichž se vystříbřily dvě mužské a dvě ženské. V současné době však pracuje jen jeden mužský pár, což je Miedzybrodski a Weaver. Uvidíme je na otevřeném halovém mistrovství první neděli v březnu, takže diváci si udělají obrázek sami. Ale v současné době jsou naše páry o kousek dál. Začátkem ledna z tzv. Programu odstoupil jejich nejlepší hráč Steve Grotowski, který hrál s Greggem Weaverem a tvořili docela silný tým schopný zatopit všem mezinárodním týmům... Ale spíše pohodář a volnomyšlenkář Grotowski se vrátil na Miami a užívá si. Chce hrát americkou profiligu AVP a reprezentovat GBR ho neláká. Děvčata mají vyšší výkonnost, taky je budeme moct sledovat na halové republice (hraje se na pražské Pankráci) a údajně mají nůž na krku-pokud nebudou výsledky, po sezoně se zúží na 1 tým. Důvod? Finance... Dobře je známe, vloni na Tenerife jsme s nimi celý týden trénovali a byly na tom hůře než jsou teď. Takže nějaký výkonnostní skok tam určitě nastal.  Ale stejně jako muži budou mít těžkou úlohu a skvělý výsledek na OH jako se to podařilo Číňankám od nich asi nikdo nečeká. Britové si zdejší pobyt pochvalovali, trénovali denně 4 hodiny plus 1x navštívili posilovnu a podle jejich vyjádření se rádi vrátí. Hlavně v polovině června na Prague Open, jeden ze světových turnajů FIVB World Tour.

Jen jedna poznámka na závěr, ať už je teplo!!!
Michal Palinek, Praha, 18.2.2010