Menu
  • Kategorie: Beachvolejbal
  • Napsal Michal Palinek

3x3

Znamená tři proti třem. Nikoliv matika... Je to označení trojic, které budou hrát proti sobě. V létě. Na písku. Po vzoru letní antukové ligy vznikl projekt turnajů na písku ve trojičkách. Jde vlastně o volejbal na písku, protože pravidla jsou stejná jako šestkový volejbal. To znamená přihrávka prsty, ulívka otevřenou dlaní, po bloku hraješ ještě třikrát atd. Kdo to někdy zkoušel, tuší, že je to výborné pojítko mezi indoor a beach volejbalem. Cílem je nabídnout špičkovým extraligovým hráčům a hráčkám zapojit se i do beach volejbalu, který jim pomůže zlepšit jejich kondici, výkonnost i psychickou odolnost. Nepředpokládám, že se budou zúčastňovat specialisti i když by mohli, avšak termíny jsou zvoleny tak, aby se kryly s finálovými dny nejvyšších turnajů v České republice. Kapacita turnajů je 16 týmů, budou hrát o hezké věcné ceny a body do celkového pořadí. Jedenkrát do měsíce, a to od května do července, kdy jsou pomyslné šestkové prázdniny se bude zatím v Praze (o Moravě se jedná...) hrát ve Sportovní Akademii Domyno(viz www.domyno.cz) na čtyřech krásných kurtech špičkový volejbal v písku. Finálový turnaj v červenci bude bodován dvojnásobně a tři nejlepší týmy po všech turnajích si rozdělí zajímavou finanční prémii.

Účast již přislíbili trenéři pražských extraligových týmů ze Střešovic, Slavie i Olympu, kladně se k projektu staví v Brně, Prostějově a věřím, že i v dalších oddílech. Kontaktovány budou i hráči a hráčky hrající v zahraničí, kteří určitě podpoří tyto akce (Aleš Holubec i David Konečný sami  aktivně hrají, Martin Lébl nebo Petr Pláteník, jedno léto měl dokonce příkaz hrát beach volejbal i Honza Štokr a těch případů stále přibývá...)

V blízké době budou kontaktovány všechny extraligové oddíly, aby to daly na vědomost svým hráčům a hráčkám a nabídli jim tak účast v unikátním projektu. Propozice budou vyvěšeny i na webu ČVS a individuálním zájemcům je možno poslat i na mail.

Podobné akce již v minulosti proběhly, avšak neměly dlouhého trvání, což je škoda. Oprášíme je letos s dospělými, případně s dobrými juniory a příští rok se může otevřít i mládežnické kategorie. Podobné turnaje se hrají ve Francii, Itálii nebo v USA, někde i čtyřky, které jsou už velice specializované (hrají tam nahrávači, blokaři, diagonální hráči schopni přihrávat a samozřejmě smečaři). Tyto akce jsou skvěle mediálně podporované a taky sledované.

Pevně věřím, že turnaje přilákají vaši pozornost nejen z toho sportovního hlediska, ale taky afterpárty po každém turnaji.

Michal Palinek, 24. března 2011